VMZINC – ekspert w branży wyrobów z cynku

VMZINC® to ceniona europejska marka wyrobów walcowanych z cynku. Prawie 200 lat obecności na rynku, niepowtarzalna jakość i profesjonalizm sprawiły, że jej produkty cieszą się uznaniem na całym świecie.

vmzinc-blacha cynkowa

Niemal dwa wieki historii

Początki VMZINC® sięgają 1837 roku. To wtedy w Belgii powstała Spółka Kopalni i Odlewni Cynku w Vieille Montagne – ufundowana dzięki współpracy rodziny Mosselman z Bankiem Belgijskim. To właśnie ona, przez ponad 150 lat promuje powszechne stosowanie cynku – oferując go zwłaszcza jako niezawodne pokrycie dachowe. Niemal równolegle, bo w 1853 roku powstaje Królewskie Asturyjskie Towarzystwo Kopalni.
Obie firmy łączą się w 1987 roku, tworząc wspólnie firmę Vieille Montagne France.

vmzinc-blacha cynkowo-tytanowa

VMZINC® to 100 000 ton wyrobów sprzedawanych rocznie na całym świecie i pozycja lidera na rynkach europejskich – zwłaszcza we Francji oraz Belgii. Wyroby tej światowej klasy marki powstają przede wszystkim na terenie Francji, ale także w Niemczech, Portugalii, Szwajcarii, a firma posiada certyfikat ISO 9001.

Szeroki wybór produktów dla budownictwa

Arkusze, zwoje oraz gotowe elementy i systemy wykonane ze stopu cynk – miedź – tytan to serce oferty marki VMZINC®. Tysiące produktów z najwyższej półki zostało dostosowanych do potrzeb i wymogów technicznych Klientów z całego świata.

Najważniejszym obszarem działań są pokrycia dachowe. Produkty VMZINC® są dostosowane do wszelkiego typu dachów – płaskich, krzywoliniowych czy półokrągłych, co pozwala projektantom dachów tworzyć dzięki nim pokrycia łączące estetykę i finezję z wytrzymałością.

Elementy oferowane przez VMZINC® sprawdzają się również doskonale jako nowoczesne elewacje, profesjonalne systemy rynnowe oraz produkty wykończeniowe i do obróbki, przeznaczone do wykorzystania do uszczelniania, tworzenia systemu wentylacji dachów i innych.

Sztuka dekoratorska – cynk staje się ozdobą

Cynk daje szerokie możliwości tworzenia elementów dekoracyjnych, a VMZINC® to wykorzystuje. Wiatrowskazy, bogato zdobione figury, iglice, balustrady, lukarny, wieżyczki dachowe… bogaty park maszynowy i ponad 150 – letnie doświadczenie sprawia, że VMZINC® potrafi wyczarować z cynku nawet najbardziej wymyślne dekoracje, które nadadzą charakteru każdemu budynkowi.

vmzinc-blacha cynkowa-tytanowa

Jakość blachy ma znaczenie

VMZINC® to marka uznana na całym świecie. To nie przypadek. To codzienna troska o jakość – oznaczającą trwałość, niezawodność i estetkę wszystkich oferowanych produktów ze stopu cynku miedzi i tytanu.

Certyfikat ISO 9001, zgodność produktów VMZINC® z wyśrubowanymi normami PN-EN 988 – to najlepsze dowody na to, że wyrobom tej marki możesz zaufać. A jeśli szukasz jakości na jeszcze wyższym poziomie – postaw na wyroby z linii PREMIUMZINC®, poddawane jeszcze większej ilości testów potwierdzających ich wytrzymałość.

Rozległy zakres usług

VMZINC® to nie tylko produkty z najwyższej półki. Na Klienta czeka również zespół doświadczonych projektantów, inżynierów, dekarzy i techników – gotowych udzielić wszelkiej pomocy od koncepcji i projektu, aż po wykonawstwo.

VMZINC® to m.in. rozbudowany dział badawczo – rozwojowy, poszukujący coraz to lepszych rozwiązań, szeroka sieć sprzedaży, wsparcie projektowe i techniczne, szkolenia i szeroka baza informacja dla Klienta.

vmzinc-oferta blach cynkowych

Jeśli szukasz eksperta od wyrobów do pokrycia dachu z cynku – VMZINC® to najlepszy wybór!

Zapraszamy również do zapoznania się z innymi elementami oferty  firmy Krak-Zinc: