Właściwości miedzi

Pokrycia dachowe z miedzi są bardzo trwałe. Miedziane pokrycia dachowe mogą mieć formę płaskiej blachy, elementów małoformatowych i blachodachówki.

blacha miedziana

Szlachetna estetyka miedzi jest ceniona w Polsce już od stuleci. Materiał ten stanowi również alternatywne rozwiązanie dla inwestora poszukującego rynien i rur spustowych o dużej trwałości, niewymagających konserwacji. Zobacz również oferowaną przez nas blachę miedzianą.

Blacha miedziana i naturalne patynowanie

Miłośnicy tego materiału cenią długotrwały proces naturalnego patynowania, który początkowo ciepło-czerwonawej powierzchni nadaje charakterystyczną zieloną teksturę. Miedziane systemy odprowadzania wody deszczowej nie wymagają żadnej konserwacji.

pokrycie z miedzi

Rynny z miedzi

Miedziane systemy odprowadzania wody deszczowej dostarczane przez naszą firmę zapewniają naszym klientom bardzo wysoką jakość wykończenia, czego dowodem jest gwarancja zgodności wymiarów produktów (łącznie z grubością) z normami EN 612PN EN 612.

Zastosowanie tych standardów jakościowych stanowi gwarancję satysfakcji zarówno dla wykonawców, jak i inwestorów, którzy otrzymują produkt wart płaconej ceny.

Miedź i jej stopy posiada doskonałe własności mechaniczne, dużą trwałość oraz walory estetyczne .

elewacja z blachy miedzianej

Najważniejsze właściwości blachy z miedzi

Trwałość

Trwałość miedzi jest sprawdzona w praktyce budowlanej od wieków.  Jest to zdolność miedzi do tworzenia na swojej powierzchni patyny, która powstaje pod wpływem czynników atmosferycznych. Patyna chroni materiał przed korozją lepiej niż jakakolwiek inna powłoka . Dzięki tym właściwościom miedź w porównaniu do innych materiałów budowlanych, charakteryzuje się najdłuższym okresem eksploatacji bez konieczności konserwacji.

Estetyka

Na przestrzeni lat, miedź swobodnie zmienia kolory, począwszy od czerwieni, poprzez brązy, aż po odcienie zieleni. Producenci dysponują już technologicznymi możliwościami wykonywania zarówno patynowanych, jak i utlenianych powierzchni. Miedź występuje w kilku odmianach wykończeniowych: jasnej (czerwonej), oksydowanej (ciemnobrązowej) i patynowanej (niebieskozielonej).
Stosuje się także przeróżne stopy miedzi, które oferują projektantom dodatkowe możliwości.

Właściwości mechaniczne

Miedź ma doskonałe  właściwości mechaniczne. Blacha wykorzystywana w budownictwie jest bardzo plastyczna, ciągliwa i kowalna. Nadaje się do spawania i lutowania .
Wykazuje także najwyższe wśród wszystkich metali wydłużenie przy zerwaniu i przez to nadaje się do wykonywania skomplikowanych przyłączy wymagających dużych odkształceń. Dobrze poddaje się formowaniu i dlatego jest idealnym pokryciem na skomplikowanych konstrukcjach dachowych.